Nazywam się Jan Świercz i jestem flebologiem oraz chirurgiem naczyniowym, specjalizującym się w małoinwazyjnym leczeniu chorób żył. Specjalizuję się w małoinwazyjnych zabiegach wykonywanych wewnątrznaczyniowo pod kontrolą USG oraz RTG. Dzięki zastosowaniu tych technik nawet złożone zabiegi żylne można wykonać bez użycia skalpela, w znieczuleniu miejscowym, co znacznie minimalizuje ryzyko powikłań, a pacjent na własnych nogach wychodzi z sali zabiegowej po 30 minutach.

Pochodzę z wielopokoleniowej rodziny lekarzy i dla mnie również od najmłodszych lat wybór zawodu był naturalnym powołaniem. Dzięki dobrym wynikom w nauce dostałem się na Warszawski Uniwersytet Medyczny w grupie 30 najlepszych studentów i otrzymałem indeks od rektora uczelni.

Od początku fascynował mnie układ naczyniowy i już od pierwszego roku studiów brałem udział w zajęciach koła naukowego chirurgii naczyniowej w Szpitalu Uniwersyteckim przy ul. Banacha w Warszawie.

W trakcie studiów otrzymałem indywidualny program nauczania i dzięki temu część nauki odbyłem za granicą, rok spędzając w Hiszpanii w Murcji, a następnie kilka miesięcy w Granadzie i Lizbonie. 

Podczas sześcioletniej specjalizacji z chirurgii naczyniowej oraz w trakcie rozwoju z zakresu flebologii wykonałem kilka tysięcy zabiegów wewnątrznaczyniowych. Podczas zdobywania doświadczenia odbywałem staże i szkolenia zagraniczne, co pozwoliło mi nauczyć się wielu nowych technik, tzw. technik małoinwazyjnych, między innymi u dr. Petera Blaurocka w Klinice Bayreuth w Niemczech, prof. Sergio Capurro Geanoa z Attillio Cavezzi we Włoszech oraz w Vein Center at Brühl znajdującym się w Lipsku w Niemczech.

opinie pacjentów

konsultacja chirurga naczyniowego + USG Doppler

Profesjonalne podejście do pacjenta. Szczegółowo zebrany wywiad. Badanie zrobione dokładnie i bez pośpiechu. Lekarz omówił wyniki i poradził co robić dalej. Bardzo miła atmosfera, wizyta bezstresowa.

Karolina RG, 9 marca 2021
konsultacja chirurga naczyniowego + USG Doppler

Świetny specjalista, uważny, empatyczny. W przystępny dla pacjenta sposób przedstawia diagnozę i omawia proponowane sposoby leczenia. Otwarty na pytania, wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

Maryla, 14 lipca 2021
konsultacja chirurga naczyniowego

Lekarz z bardzo dobrym podejściem do pacjenta. Wysłuchał zbadał i wszystko dokładnie wytłumaczył i uspokoił. Polecam

Ela, 7 lipca 2021
konsultacja chirurga naczyniowego

Polecam, lekarz sympatyczny, rzeczowy, kompetentny. Udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania, zaproponował i opowiedział o możliwej metodzie leczenia.

AK, 30 marca 2021
konsultacja chirurga naczyniowego + USG Doppler

Świetny specjalista. Po ciąży niestety wyszły mi paskudne żylaki. Już na 1 wizycie doktor ocenił stan nóg i zaproponował leczenie. Jestem po zabiegu laseroterapii i sklerpterapii. Żylaki zniknęły. 

Zuzanna, 23 czerwca 2021
konsultacja chirurga naczyniowego + USG Doppler

Lekarz w skupieniu i z wielką dokładnością przeprowadził badanie i postawił wstępną diagnozę. Jestem bardzo zadowolona z wizyty.

Sylwia, 17 marca 2021
konsultacja chirurga naczyniowego + USG Doppler

Mam 66 lat i po raz pierwszy spotkałam lekarza, który przekonał mnie do zabiegu usunięcia żylaków. Rozmowa z Panem Doktorem spowodowała, że wreszcie przestałam się bać i umówiłam się na zabieg. 

Ewa, 26 stycznia 2021
konsultacja chirurga naczyniowego + USG Doppler

Lekarz punktualnie zaprosił do gabinetu, wypytał o dolegliwosci, zapoznał się z wcześniejszymi badaniami i przeprowadził badanie. Po analizie zmian zaproponował metodę leczenia.

Kasia, 20 stycznia 2021
konsultacja chirurga naczyniowego

Wizyta u Pana Doktora bardzo mnie uspokoiła. Pan Doktor odpowiedział szczegółowo na wszystkie moje pytania, a było ich sporo. Na kolejną wizytę kontrolną ponownie zapiszę się do tego specjalisty. 

Pacjentka, 11 stycznia 2021
konsultacja chirurga naczyniowego + USG Doppler

Pan doktor wszystko szczegółowo wyjaśnił, zaproponował dalsze leczenie i postępowanie profilaktyczne oraz wykonał badanie USG. Wizyta odbyła się punktualnie, atmosfera sympatyczna i bezstresowa.

J.N., 17 listopada 2020
konsultacja chirurga naczyniowego + USG Doppler

Profesjonalne podejscie do pacjenta. Wspanialy, mily, zaangazowany, cierpliwy. Dziekuje za Pomoc mojej 86 letniej Mamie. Pan doktor wykonal USG, poinformowal o wyniku, odpowiadal na pytania.

Bozena Szpigel, 4 listopada 2020
konsultacja chirurga naczyniowego + USG Doppler

Pan doktor jest bardzo kompetentny. Uważnie wysłuchał powodów mojej wizyty, zaproponował leczenie oraz odpowiedział wyczerpująco na wszystkie pytania.

Ula, 11 września 2020

umów wizytę

1
2

określ schorzenie i typ wizyty

3

umów termin i szczegóły wizyty